Zestaw czujnika gazu PNI GD-01

Zestaw czujnika gazu PNI GD-01 i kod elektromagnetyczny PNI V-02 2014172

Elektrozawór gazu PNI V-02, 3/4

Elektrozawór gazu PNI V-02, 3/4 "

Czujnik gazu PNI GD-01, z sygnalizacją dźwiękową i świetlną, do LPG, gazu ziemnego, węgla kamiennego kompatybilny z elektrozaworem PNI V-02

Czujnik gazu PNI-GD-01 służy do wykrywania kilku rodzajów gazu, takich jak LPG, gaz ziemny, 25% DGW gaz węglowy.
78,58 zł
Dostępność: W magazynie
SKU
ACT-GD-01

Czujnik gazu PNI GD-01

Półprzewodnikowy czujnik gazu

Detektor gazu PNI GD-01 służy do wykrywania gazu ziemnego (metan), LPG (główne składniki: propan, butan) oraz gazu węglowego .

Gdy wyciek gazu palnego przekroczy normę (20 % LEL), detektor gazu wyemituje ciągły alarm dźwiękowy 70dB, któremu będzie towarzyszyć jasna czerwona dioda LED.

Wbudowany czujnik półprzewodnikowy ma długą żywotność (do 5 lat), wszechstronność i wysoką tolerancję na ekstremalne warunki środowiskowe i środowiska korozyjne.

Uwaga: czujnik nie wykrywa gazów toksycznych, takich jak tlenek węgla (CO).

Alarm dźwiękowy i świetlny

Gdy stężenie gazu osiągnie zadany poziom, urządzenie emituje alarm wizualny i dźwiękowy. Czerwona dioda LED będzie często migać, czemu towarzyszy ciągły dźwięk. Jeśli detektor jest podłączony do elektrozaworu, wyśle do niego impuls elektryczny. Zawór elektromagnetyczny odetnie dopływ gazu.

Dźwięk alarmu co najmniej 70dB zmniejsza ryzyko wybuchu i chroni życie oraz bezpieczeństwo Twojej własności i rodziny.

Aby wyłączyć alarm dźwiękowy, należy odłączyć czujkę lub poczekać, aż zmniejszy się stężenie gazu, który wywołał alarm. Po usunięciu przyczyny, która wywołała alarm, można ponownie otworzyć dopływ gazu, podnosząc czerwony przycisk na elektrozaworze (zawór elektromagnetyczny nie wchodzi w skład zestawu).


Nigdy nie ignoruj alarmu!

Czujnik gazu PNI GD-01

Czujnik gazu PNI GD-01

Metoda badania

Trzymając wciśnięty przycisk zapalniczki, przesuń zapalniczkę bliżej wlotu gazu do detektora i powoli wypuszczaj gaz (nie zapalaj zapalniczki, po prostu wypuść gaz). Gdy stężenie gazu w pobliżu czujnika osiągnie standard, uruchomi się alarm, który będzie emitowany do momentu, gdy objętość otaczającego gazu spadnie poniżej punktu alarmowego.

Uwaga: Czas nagrzewania czujnika wynosi około 2-3 minut. W tym okresie test gazu nie będzie działał . Pod koniec okresu rozgrzewania czujka wyda dźwięk potwierdzający. Po tym czasie czujka wraca do normalnej pracy.

Instalacja

Gaz ziemny składa się z metanu , który jest lżejszy od powietrza. W przypadku wycieku gaz ziemny uniesie się do sufitu i zbierze w okolicznych obszarach sufitu. Dlatego w przypadku gazu ziemnego czujnik zostanie zainstalowany 30 cm pod sufitem i 1,5 m od źródła gazu.

LPG składa się z mieszaniny propanu i butanu , która jest cięższa od powietrza. Jeśli gaz wycieknie, spadnie na ziemię. Dlatego w przypadku LPG czujnik musi być zainstalowany 30 cm nad podłogą i 1,5 m od źródła gazu.

Uwaga: Nie instaluj detektora gazu w miejscu o dużej ilości pary wodnej, ponieważ może to mieć wpływ na czujnik, co może wywołać fałszywe alarmy.

Czujnik gazu PNI GD-01

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Czujnik gazu PNI GD-01, z sygnalizacją dźwiękową i świetlną, do LPG, gazu ziemnego, węgla kamiennego kompatybilny z elektrozaworem PNI V-02
Twoja ocena
Identyfikacja produktu
Producent SKAKAĆ
Kod produktu ACT-GD-01
Ogólna charakterystyka
Napięcie zasilania 230 V AC
Temperatura robocza -25 - +60 stopni C
Wykryte rodzaje gazów Gaz ziemny, LPG, gaz węglowy
Punkt alarmowy 20% DGW ((dolna granica wybuchowości))
Moc wyjściowa mniej niż 1,7 W
Wyjście polecenia 12 V (obwód NO)
rozmiar 110x73x41mm
Waga 221 gramów
Poziom dźwięku alarmu ≥ 70dB/m
Czas ogrzewania do 180 sek.
Pakiet zawiera
Wykrywacz gazu tak
Instrukcja obsługi takACT-GD-01
Lang Rodzaj Imię Połączyć
EU Deklaracja zgodności Declaration of Conformity Link
EU10 Deklaracja zgodności Declaration of conformity Eu9 Link
EU10 Instrukcja obsługi User manual EU10 Link
RO Deklaracja zgodności DC&CG Link