Zestaw czujnika gazu PNI GD-01

Zestaw czujnika gazu PNI GD-01 i kod elektromagnetyczny PNI V-02 2014172

Elektrozawór gazu PNI V-02, 3/4

Elektrozawór gazu PNI V-02 3/4''

Czujnik gazu PNI GD-01 z sygnalizacją dźwiękową i świetlną, do LPG, gazu ziemnego, gazu węglowego kompatybilny z elektrozaworem PNI V-02

Czujnik gazu PNI-GD-01 służy do wykrywania kilku rodzajów gazu, takich jak LPG, gaz ziemny, 25% DGW gaz węglowy.
73,52 zł
Dostępność: W magazynie
SKU
ACT-GD-01

Czujnik gazu PNI GD-01

Półprzewodnikowy czujnik gazu

Detektor gazu PNI GD-01 służy do wykrywania gazu ziemnego (metan), gazu LPG (główne składniki: propan, butan) oraz gazu węglowego .

Gdy wyciek gazu palnego przekroczy normę (20% LEL), detektor gazu wyemituje ciągły alarm dźwiękowy o natężeniu 70 dB, któremu będzie towarzyszyć zaświecenie się czerwonej diody LED.

Wbudowany czujnik półprzewodnikowy charakteryzuje się długą żywotnością (do 5 lat), wszechstronnością i wysoką tolerancją na ekstremalne warunki otoczenia i środowiska korozyjne.

Uwaga: czujnik nie wykrywa gazów toksycznych, takich jak tlenek węgla (CO).

Alarm dźwiękowy i świetlny

Gdy stężenie gazu osiągnie zadany poziom, urządzenie emituje alarm wizualny i dźwiękowy. Czerwona dioda LED będzie często migać, czemu towarzyszyć będzie ciągły sygnał dźwiękowy. Jeżeli detektor jest podłączony do elektrozaworu, wyśle do niego impuls elektryczny. Zawór elektromagnetyczny odetnie dopływ gazu.

Dźwięk alarmu o natężeniu co najmniej 70 dB zmniejsza ryzyko eksplozji oraz chroni życie i bezpieczeństwo Twojego mienia i rodziny.

Aby wyłączyć alarm dźwiękowy, należy odłączyć czujkę od prądu lub poczekać, aż zmniejszy się stężenie gazu, który wywołał alarm. Po usunięciu przyczyny, która wywołała alarm, można ponownie otworzyć przepływ gazu, podnosząc czerwony przycisk na elektrozaworze (zawór elektromagnetyczny nie jest dołączony).


Nigdy nie ignoruj alarmu!

Czujnik gazu PNI GD-01

Czujnik gazu PNI GD-01

Metoda badania

Trzymając wciśnięty przycisk zapalniczki, zbliż zapalniczkę do wlotu gazu detektora i powoli wypuszczaj gaz (nie zapalaj zapalniczki, po prostu pozwól, aby gaz uleciał). Gdy stężenie gazu wokół czujnika osiągnie normę, uruchomi się alarm, który będzie słyszalny do momentu, gdy objętość gazu w otoczeniu spadnie poniżej punktu alarmowego.

Uwaga: Czas nagrzewania czujnika wynosi około 2-3 minuty. W tym okresie test gazu nie będzie działać . Po zakończeniu okresu nagrzewania (uruchamiania) czujka wyemituje dźwięk potwierdzający. Po tym momencie czujka przechodzi do normalnego stanu pracy.

Instalacja

Gaz ziemny składa się z metanu , który jest lżejszy od powietrza. W przypadku nieszczelności gaz ziemny uniesie się do sufitu i zgromadzi w jego sąsiedztwie. Dlatego w przypadku gazu ziemnego czujka zostanie zainstalowana 30 cm pod stropem i 1,5 m od źródła gazu.

Gaz LPG składa się z mieszaniny propanu i butanu , która jest cięższa od powietrza. Jeśli LPG wycieknie, spadnie na ziemię. Dlatego w przypadku LPG czujnik należy zainstalować 30 cm nad podłogą i 1,5 m od źródła gazu.

Uwaga: Nie instaluj detektora gazu w miejscu o dużej zawartości pary wodnej, gdyż może to spowodować uszkodzenie czujnika i wywołać fałszywe alarmy.

Czujnik gazu PNI GD-01

Prezentacja wideo

The PNI GD 01 gas sensor only with audible warning

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Czujnik gazu PNI GD-01 z sygnalizacją dźwiękową i świetlną, do LPG, gazu ziemnego, gazu węglowego kompatybilny z elektrozaworem PNI V-02
Twoja ocena
Identyfikacja produktu
Producent SKAKAĆ
Kod produktu ACT-GD-01
Ogólna charakterystyka
Napięcie zasilania 230 V
Temperatura robocza -26 - +80 stopni C
Wykryto rodzaje gazu Gaz ziemny, LPG, gaz węglowy
Punkt alarmowy 20% LEL ((dolna granica wybuchowości))
Moc wyjściowa mniej niż 1,7 W
Zamów wyjście 12 V (obwód NO)
rozmiar 110 x 73 x 41 mm
Waga 221 gr
Poziom dźwięku alarmu ≥ 70dB/m
Czas na rozgrzewkę do 180 sek.
Pakiet zawiera
Wykrywacz gazu Tak
Instrukcja obsługi TakACT-GD-01
Lang Rodzaj Imię Połączyć
EU10 Deklaracja zgodności Declaration of Conformity Link
EU10 Instrukcja obsługi User manual EU10 Link
RO Deklaracja zgodności DC&CG Link