Czujnik gazu PNI GD-01

Czujnik gazu PNI GD-01 z sygnalizacją dźwiękową i świetlną, do LPG, gazu ziemnego, gazu węglowego kompatybilny z elektrozaworem PNI V-02

Zestaw czujnika gazu PNI GD-01 i kod elektromagnetyczny PNI V-02 2014172

Zestaw detekcji gazu składający się z czujnika gazu PNI GD01 i zaworu gazowego PNI V02.
128,67 zł
Dostępność: W magazynie
SKU
2014172

Czujnik gazu PNI GD-01

Półprzewodnikowy czujnik gazu

Detektor gazu w zestawie PNI GD-01 służy do wykrywania gazu ziemnego (metanu), gazu LPG (główne składniki: propan, butan) oraz gazu węglowego .

Gdy wyciek gazu palnego przekroczy normę (20% LEL), detektor gazu wyemituje ciągły alarm dźwiękowy o natężeniu 70 dB, któremu będzie towarzyszyć zaświecenie się czerwonej diody LED.

Wbudowany czujnik półprzewodnikowy charakteryzuje się długą żywotnością (do 5 lat), wszechstronnością i wysoką tolerancją na ekstremalne warunki otoczenia i środowiska korozyjne.

Uwaga: czujnik nie wykrywa gazów toksycznych, takich jak tlenek węgla (CO).

Alarm dźwiękowy i świetlny

Gdy stężenie gazu osiągnie zadany poziom, urządzenie emituje alarm wizualny i dźwiękowy. Czerwona dioda LED będzie często migać, czemu towarzyszyć będzie ciągły sygnał dźwiękowy. Jeżeli detektor jest podłączony do elektrozaworu, wyśle do niego impuls elektryczny. Zawór elektromagnetyczny odetnie dopływ gazu.

Dźwięk alarmu o natężeniu co najmniej 70 dB zmniejsza ryzyko eksplozji oraz chroni życie i bezpieczeństwo Twojego mienia i rodziny.

Aby wyłączyć alarm dźwiękowy, należy odłączyć czujkę od prądu lub poczekać, aż zmniejszy się stężenie gazu, który wywołał alarm. Po usunięciu przyczyny, która wywołała alarm, można ponownie otworzyć przepływ gazu, podnosząc czerwony przycisk na elektrozaworze (zawór elektromagnetyczny nie jest dołączony do zestawu).


Nigdy nie ignoruj alarmu!

Czujnik gazu PNI GD-01

Czujnik gazu PNI GD-01

Bezpieczeństwo i oszczędność energii

Tryb połączenia plug-and-play sprawia, że zestaw PNI GD-01 jest niezwykle łatwy i praktyczny w instalacji. Ognioodporne tworzywo ABS jest odporne na pleśń, szkodniki, korozję i łatwe do czyszczenia.

Dzięki poborowi mocy poniżej 3 W i niskiej cenie zestaw PNI GD-01 pomaga budować bezpieczeństwo osobiste. Zestaw może być szeroko stosowany w restauracjach, kuchniach, szpitalach, hotelach, fabrykach ropy naftowej, garażach, stacjach benzynowych i tak dalej.

Metoda badania

Przytrzymując przycisk zapalniczki, przybliż zapalniczkę do wlotu gazu detektora i powoli wypuszczaj gaz (nie zapalaj zapalniczki, po prostu pozwól, aby gaz uleciał). Gdy stężenie gazu wokół czujnika osiągnie normę, uruchomi się alarm, który będzie słyszalny do momentu, gdy objętość gazu w otoczeniu spadnie poniżej punktu alarmowego.

Uwaga: Czas nagrzewania czujnika wynosi około 2-3 minuty. W tym okresie test gazu nie będzie działać . Po zakończeniu okresu nagrzewania (uruchamiania) czujka wyemituje dźwięk potwierdzający. Po tym momencie czujka przechodzi do normalnego stanu pracy.

Czujnik gazu PNI GD-01

Czujnik gazu PNI GD-01

Instalacja

Gaz ziemny składa się z metanu , który jest lżejszy od powietrza. W przypadku nieszczelności gaz ziemny uniesie się do sufitu i zgromadzi w jego sąsiedztwie. Dlatego w przypadku gazu ziemnego czujka zostanie zainstalowana 30 cm pod stropem i 1,5 m od źródła gazu.

Gaz LPG składa się z mieszaniny propanu i butanu , która jest cięższa od powietrza. Jeśli LPG wycieknie, spadnie na ziemię. Dlatego w przypadku LPG czujnik należy zainstalować 30 cm nad podłogą i 1,5 m od źródła gazu.

Uwaga: Nie instaluj detektora gazu w miejscu o dużej zawartości pary wodnej, gdyż może to spowodować uszkodzenie czujnika i wywołać fałszywe alarmy.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Zestaw czujnika gazu PNI GD-01 i kod elektromagnetyczny PNI V-02 2014172
Twoja ocena
Identyfikacja produktu
Producent SKAKAĆ
Kod produktu 2014172
Funkcje czujnika gazu
Wykryto gazy Gaz ziemny LPG, gaz CO, gaz 25% DGW
Zużycie energii maksymalnie 2,5 W
Warunki użytkowania tylko w pomieszczeniu, wilgotność ≤ 90%
Napięcie zasilania 230
Napięcie wyjściowe zaworu elektromagnetycznego 9-12 V
Alarm poziomu gęstości gazu LPG 0,1 ~ 0,5%; Gaz ziemny: 0,1 ~ 1%; Gaz węglowy: 0,1 ~ 0,5%; CO: 0,1 ~ 0,4%
Głośność syreny > 70 dB/m
Wymiary / Waga 110,4 x 73 x 41 mm / 221 g
Charakterystyka elektrozaworu gazu
Tryb zamykania Impuls prądowy lub ręczny
Napięcie zamknięcia DC 9 ~ 12 V (impuls)
Czas zamknięcia mniej niż 1 sekundę
Norma odporności na wybuch Przykład II T6
Połączenie Gwint wewnętrzny 3/4".
Maksymalne ciśnienie 20 kPa lub 100 kPa
Zrobiony z Stop aluminium
Temperatura robocza -26°C ~ +60°C
Długość kabla przyłączeniowego 90cm
Pakiet zawiera
Czujnik gazu Tak
Zawór elektromagnetyczny gazu Tak2014172
Lang Rodzaj Imię Połączyć
EU Deklaracja zgodności Declaration of Conformity Link
EU10 Deklaracja zgodności Declaration of conformity EU9 Link
EU10 Instrukcja obsługi User manual EU10 Link
RO Deklaracja zgodności DC&CG Link